Με απόλυτη επιτυχία οργανώθηκε για μια ακόμη χρονιά ο αγώνας τριάθλου στο «10ο Νάξαθλον»

0 35

Με απόλυτη επιτυχία οργανώθηκε για μια ακόμη χρονιά ο αγώνας τριάθλου με την επωνυμία «10ο Νάξαθλον» από το Νομικό Πρόσωπο Πολιτισμού Αθλητισμού, Περιβάλλοντος, Παιδείας, Πρόνοιας και Αλληλεγγύης (Νο.Π.Π.Α.Π.Π.Π.Α.) και την Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου, υπό την αιγίδα της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Τριάθλου. Έχοντας καταστεί πλέον θεσμός, ο αγώνας προσέλκυσε αθλητές από όλη την Ελλάδα και το εξωτερικό, οι οποίοι για μια ακόμη χρονιά έμειναν ικανοποιημένοι από την άρτια διοργάνωση.

 «Η επιτυχία των αγώνων είναι αποτέλεσμα της συνεργασίας και της κοινής προσπάθειας των διοργανωτών, των εθελοντών, των αθλητών και των χορηγών που στήριξαν τον θεσμό αυτό και γι αυτό τους ευχαριστούμε θερμά. Με πολλή δουλειά, με πνεύμα ομαδικότητας, μεράκι και αγάπη για τη Νάξο μπορούμε να επιτύχουμε πολλά και το καταφέραμε! Ευχαριστούμε όλους τους αθλητές που συμμετείχαν στο 10ο  Νάξαθλον και ειδικά όσους ταξίδεψαν από άλλες πόλεις. Θα είμαστε και του χρόνου έτοιμοι να τους υποδεχθούμε ξανά, όπως και πολλούς ακόμη φίλους που επιθυμούν να ανακαλύψουν την σπάνια φυσική ομορφιά των παραλιών και του φυσικού περιβάλλοντος του νησιού μας» δήλωσε ο πρόεδρος του Νομικού Προσώπου Μιχάλης Μαρούλης.

Στο αγωνιστικό σκέλος, πρωταγωνιστές του αγώνα ήταν ο Γιώργος Αλυφαντής που τερμάτισε πρώτος στην απόσταση σπριντ  και ο Μανούσος Βιζυράκης στην ολυμπιακή απόσταση. Στις γυναίκες αντίστοιχα νικήτριες ήταν η Χριστίνα Κοραή και η Χρύσα Λαούδη.  Στις σκυταλοδρομίες ξεχώρισαν οι ομάδες της Energy Races με τον Δήμο Χρονόπουλο και τον Γρηγόρη Σκουλαρίκη που κέρδισαν στη σπριντ απόσταση και η ομάδα  της Naxos Team με τους Δημήτρη Μανιό, Μιχάλη Μανιό και τον Ανδρέα Δημητράκη, τον πρωταθλητή των μεσαίων αποστάσεων που τίμησε με τη συμμετοχή του τους αγώνες και έφερε την ομάδα του στην πρώτη θέση της σκυταλοδρομίας στην ολυμπιακή απόσταση.

Οι απονομές των νικητών των αγώνων έγιναν από τον Δήμαρχο Νάξου και Μικρών Κυκλάδων Μανόλη Μαργαρίτη, τον Πρόεδρο του Νο.Π.Π.Α.Π.Π.Π.Α. Μιχάλη Μαρούλη, τον Αντιπεριφερειάρχη  Μεταφορών, Ακτοπλοΐας, Επικοινωνιών & Κρουαζιέρας και έπαρχο Νάξου Γιάννη Μαργαρίτη, τον Αντιδήμαρχο Μανόλη Πολυκρέτη, τον Αντιπρόεδρο του ΝΟ.Π.Π.Α.Π.Π.Π.Α. Αντώνη Μανιό και εκπροσώπους άλλων φορέων.

Ο Πρόεδρος οφείλει να ευχαριστήσει θερμά όσους εργάστηκαν και συντέλεσαν στην άρτια διεξαγωγή των αγώνων, καθώς και τους χορηγούς του 10ου Νάξαθλον και ειδικότερα:

Τον Ποδηλατικό Όμιλο Νάξου, τη Λέσχη Μοτοσικλετιστών Νάξου, το Σύλλογο Ραδιοερασιτεχνών Νάξου, την Blue Star Ferries, το Λιμεναρχείο Νάξου και ιδιαίτερα τον Λιμενάρχη κ. Αλέξη Αποστολόπουλο, το Δημοτικό Λιμενικό Ταμείο και τον Πρόεδρό του κ. Νικόλαο Σέργη, το Αστυνομικό Τμήμα Νάξου και τον Διοικητή κ. Τζιμπογιάννη Νικόλαο, την ΕΑΣ Νάξου, την Ποτοποιία Βαλληνδρά, το Τυροκομείο Πιτταρά, την Ποτοποιία Προμπονά, το Super Market Κουτελιέρης, το κατάστημα δερμάτων Παγώνης, το κατάστημα Power Sound Naxos, το κατάστημα Real Bike, την γκαλερί Aelia, το catering Κορρέ, το ξενοδοχείο Princess of Naxos και τo Al mare studios & rooms, την ταβέρνα «Στου Λιόφαγου» στη Μικρή Βίγλα και ιδιαίτερα τον Κώστα Λιόφαγο.

Ιδιαίτερες ευχαριστίες αξίζουν στους εθελοντές που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του Νο.Π.Π.Α.Π.Π.Π.Α  και χωρίς αυτούς δεν θα μπορούσαν να ολοκληρωθούν με επιτυχία οι αγώνες τριάθλου και συγκεκριμένα: Τα αθλητικά σωματεία του Ναξιακού Γυμναστικού Συλλόγου, του Π.Α.Σ. Νάξου και του Α.Μ.Σ. Φιλωτίου «Ο Ζευς». Τον Πολιτιστικό Σύλλογο Σαγκρίου «Π.Ν.Ο.Ε.Σ» και ιδιαίτερα την υπεύθυνη της ομάδας των εθελοντών τη Μαρία Μανιού. Τον Μιχάλη Μανιό, τον Μάκη Καραμπίνη, την Βάσω Ζούλη και τον Βασίλη Βαλληνδρά για την ανιδιοτελή εργασία τους στην πραγματοποίηση του «Ναξαθλον 2017». Όλα τα μέλη του Δ.Σ. του ΝΟ.Π.Π.Α.Π.Π.Π.Α. και ιδιαίτερα τον Αντιπρόεδρο Αντώνη Μανιό, την Κατερίνα Σιδερή, τον Γραμματάκο Θωμά και τη Κεραμίδα Ελένη καθώς και το προσωπικό του Νο.Π.Π.Α.Π.Π.Π.Α. και συγκεκριμένα την Ειρήνη Φύτρου, τη Χριστίνα Σοφικίτη, τον Τάσο Βάβουλα, την Ειρήνη Μαύρου, το Μανώλη Σαντοριναίο και το Στέργιο Κουλτσιάκη.

Naxathlon 2017 – 10ο Νάξαθλον, Αποτελέσματα

ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ

Olympic Distance
Place Name bib Team/Club Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΒΙΖΥΡΑΚΗΣ 18 44 22:04.4 0:50.9 1:14:19.8 0:29.6 44:06.8 2:21:51.6
2 ΠΟΛΥΔΕΎΚΗΣ ΧΑΝΤΖΙΆΡΑΣ 10 NScoaching 34 26:00.6 0:23.2 1:22:14.4 0:36.2 47:32.6 2:36:47.2
3 ΙΩΑΝΝΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 19 NS COACHING 40 25:16.6 1:00.3 1:24:01.9 0:12.8 54:33.8 2:45:05.5
4 ΣΠΥΡΟΣ ΜΙΧΑΛΟΥΔΗΣ 15 NS COACHING 47 30:43.5 1:11.7 1:28:27.3 0:44.6 51:16.4 2:52:23.7
5 ΑΛΈΞΗΣ ΓΕΡΆΣΗΣ 17 Krommidas coaching 48 31:43.9 1:06.8 1:36:56.3 0:49.4 54:35.0 3:05:11.6
6 POTTI ADRIANO 57 49 32:45.7 1:30.3 1:43:03.2 0:57.9 59:41.6 3:17:58.9
7 ΧΡΥΣΟΎΛΑ ΛΑΟΎΔΗ 16 Σεβάς Νάξου 40 41:47.8 2:09.9 1:43:34.8 0:56.2 59:30.7 3:27:59.5
8 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΖΕΤΖΕΛΟΣ 11 26 33:10.0 2:39.8 1:44:43.9 0:29.2 1:10:05.4 3:31:08.6
9 CHARALAMPOS NIKOLAOU 21 POLYECOGROUP 58 40:41.1 2:23.1 1:49:09.2 1:48.4 1:20:39.1 3:54:41.0
DNS ATHANASIOS KARAGIORGOS 20 35
DNS ΔΗΜΉΤΡΙΟΣ ΣΤΑΥΡΙΑΝΌΣ 14 51
DNS ΧΡΉΣΤΟΣ ΣΤΕΡΓΙΑΤΟΣ 13 Α.Σ. ΛΕΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 43
DNS ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΑΡΙΑ ΤΖΑΜΑΚΟΥ 12 Α.Σ. ΛΕΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 35

Sprint Distance
Place Name Bib Number Team/Club Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time
1 GEORGE ALYFANTIS 22 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 38 10:55.0 0:27.0 35:35.6 0:24.6 22:33.3 1:09:55.7
2 ΝΙΚΟΣ ΤΣΙΓΩΝΙΑΣ 54 Paros Active 41 16:27.5 1:01.5 43:27.6 0:11.2 23:22.0 1:24:30.0
3 PAVLOS GOUDAS 24 41 19:59.3 2:53.1 37:12.2 0:55.8 29:21.0 1:30:21.6
4 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ 53 38 14:20.6 1:11.5 48:10.7 0:53.4 26:04.5 1:30:40.9
5 ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ 56 41 17:37.4 3:49.8 39:49.7 1:16.5 29:27.9 1:32:01.5
6 THANASIS HILAJ 58 50 19:30.4 4:59.4 47:56.6 0:21.7 21:36.0 1:34:24.1
7 ΙΩΣΉΦ ΒΆΓΓΕΡ 34 52 18:35.1 1:49.8 45:56.3 0:56.9 29:48.1 1:37:06.4
8 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ 36 ΚΑΝΕΝΑΣ 35 17:28.8 1:31.7 46:27.0 0:39.1 31:55.4 1:38:02.2
9 ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΙΑΣ 62 29 14:23.9 4:16.8 50:40.8 1:34.7 28:44.4 1:39:40.8
10 ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΗΤΡΟΦΑΝΗΣ 45 42 14:23.4 1:15.2 56:10.8 0:53.3 27:09.1 1:39:51.9
11 STATHIS TALIATOUDAS 30 WIND 36 19:32.0 1:49.1 50:44.0 1:28.3 26:58.9 1:40:32.5
12 ΑΛΕΞΑΝΡΟΣ ΣΠΑΝΟΣ 64 17 20:08.6 2:08.2 46:32.2 0:28.4 33:15.1 1:42:32.7
13 ΧΡΙΣΤΊΝΑ ΚΟΡΑΉ 42 GS COACHING 43 17:44.0 0:59.0 53:02.5 1:04.7 29:57.2 1:42:47.5
14 NICK MALTEZOS 27 Π.Ο.Ν 48 16:53.8 4:50.0 49:07.4 1:11.4 31:58.0 1:44:00.7
15 BARBARA GIANNOULIS 23 56 18:31.4 5:45.0 48:13.4 1:57.6 30:54.9 1:45:22.6
16 ΚΩΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ 37 38 19:37.1 1:23.1 54:45.7 1:02.5 36:28.0 1:53:16.5
17 ΓΙΆΝΝΗΣ ΠΟΘΗΤΌΣ 50 Ανεξάρτητος 58 20:17.7 2:43.4 59:51.3 2:07.2 35:29.0 2:00:28.8
18 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΒΑΛΛΗΝΔΡΑΣ 35 ΑΕΠΕ 42 18:06.9 3:24.6 1:07:14.4 2:30.0 32:58.1 2:04:14.1
19 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ 49 43 23:31.6 3:39.0 1:00:07.5 0:32.7 36:33.5 2:04:24.3
20 ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΚΑΡΙΜΠΙΔΗΣ 61 24 29:21.9 5:16.6 1:02:59.7 1:23.5 28:27.8 2:07:29.7
21 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΥΤΡΑΣ 59 24 29:22.2 5:17.5 1:02:56.7 1:24.9 28:28.4 2:07:29.9
22 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΝΤΖΕΔΑΚΗΣ 60 24 29:31.1 5:35.8 1:11:08.1 0:31.2 36:43.4 2:23:29.8
DNF ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 38 CHALANDRI TRIATHLON TEAM 34 11:52.6 0:38.3
DNF ΛΙΑΝΑ ΧΑΣΙΩΤΗ 55 NS COACHING 31
* DQ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΠΑΝΟΣ 63 54 16:25.6 1:17.5 41:06.9 0:26.1 26:48.6 1:26:04.7
(#63 DSQ για ποδηλασία στο αντίθετο ρεύμα)

DNS DIMITRIS KARATHANOS 25 REA TEAM 43
DNS VASILEIOS KORKONDEILAS 26 43
DNS STERGIO OLSI 28 27
DNS EPAMEINONDAS PSARROS 29 APOLLON 59
DNS VASILEIOS VALERGAS 31 30
DNS KONSTANTINA ZYMVRAKAKI 32 ATHENS TRIATHLON TEAM 26
DNS ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 33 AllTerrainRunners 47
DNS ΑΛΈΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΟΎΣΟΣ 39 ΑΕΚ 14
DNS ΣΠΎΡΟΣ ΚΑΡΎΔΗΣ 40 Krommidas coaching 41
DNS ΘΩΜΆΣ ΚΌΓΙΑΣ 41 39
DNS ΜΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ 43 KROMMIDAS COACHING 50
DNS ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΛΙΑΠΑΚΗ 44 Krommidas Coaching 40
DNS ΠΕΤΡΟΣ ΜΗΤΣΙΟΥ 46 ΚΟΙΝΣΕΠ ΓΕΝΕΣΙΣ”” 49
DNS ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΝΤΑΝΗ 47 44
DNS ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΗΣ 48 57
DNS ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ 51 ADIDAS RUNNERS ATHENS 48
DNS ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΥΓΓΕΝΙΩΤΗ 52 32

Olympic Relay
Place Name Bib Number Team/Club Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time

1 ΜΙΧΑΛΗΣ ΜΑΝΙΟΣ 85 NAXOS TEAM 0 19:16.6 0:25.1 1:15:08.7 0:28.4 39:09.6 2:14:28.7
ΜΑΝΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΑΝΙΟΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΑΝΤΡΕΑΣ

2 ADONAKIS IOANNIS 88 REAL BIKE NAXOS 0 21:53.1 0:26.4 1:09:25.6 0:43.8 50:09.1 2:22:38.2
ADONAKIS IOANNIS CHRISTOFF GIANNOULIS MAKIS KARABINIS

3 ΙΩΑΝΝΗΣ ΝΑΝΟΥΡΗΣ 73 LIFEGUARDS 0 30:18.1 0:36.7 1:20:28.4 0:48.2 54:33.9 2:46:45.4

Sprint Relay
Place Name Bib Number Team/Club Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Gun Time

1 ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΗΣ 78 ENERGY RACES 0 12:30.2 0:27.1 35:27.8 0:23.5 21:06.9 1:09:55.6
ΔΗΜΟΣ ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΣΚΟΥΛΑΡΙΚΗΣ

2 ΛΥΔΙΑ ΣΠΑΝΟΥ 72 0 13:30.5 0:19.9 41:09.6 0:19.9 22:19.3 1:17:39.4
ΛΥΔΙΑ ΣΠΑΝΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΦΙΛΙΟΣ

3 ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΚΑΡΎΔΑΣ 79 lifeguards 0 13:27.0 0:22.4 37:36.0 0:34.3 26:22.2 1:18:22.1
ΧΡΙΣΤΌΔΟΥΛΟΣ ΛΑΖΑΡΊΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΚΑΡΎΔΑΣ ΦΩΤΗΣ ΛΑΖΑΡΊΔΗΣ

4 ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΚΑΡΟΥΣΟΣ 80 0 14:12.0 0:19.2 43:58.4 0:28.0 24:18.8 1:23:16.7
ΚΑΡΟΥΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΟΥΣΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΠΑΡΝΑΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

5 NΊΚΟΣ ΝΑΥΠΛΙΏΤΗΣ 77 0 10:50.4 0:20.9 48:57.9 0:51.3 23:20.9 1:24:21.6
ΑΛΈΞΑΝΔΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΆΔΗΣ ΝΊΚΟΣ ΝΑΥΠΛΙΏΤΗΣ ΓΙΆΝΝΗΣ ΜΑΡΓΑΡΊΤΗΣ

6 WEISE DIRK 74 0 15:28.8 0:19.3 51:20.0 0:34.0 27:45.4 1:35:27.6
WEISE DIRK WEISE NIKOS BURGER PAUL

7 ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΚΩΝΙΑΤΗΣ 76 0 21:59.5 0:23.8 45:07.8 0:46.0 36:09.5 1:44:26.8
ΣΤΑΘΗΣ ΤΣΑΚΩΝΙΑΤΗΣ ΡΕΝΟΣ ΤΣΕΛΑ ΚΩΣΤΑΣ ΜΠΑΜΠΑΛΗΣ

DNS DIMITRIOS ELEFTHEROGLOU 75 ΑΨΛ ΜΕΔΕΩΝ 0
ΕΛΕΥΘΕΡΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΛΑΦΑΤΑ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΗΛΙΚΙΑΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Olympic Distance

Women
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 7 ΧΡΥΣΟΎΛΑ ΛΑΟΎΔΗ 16 Σεβάς Νάξου 40 41:47.8 2:09.9 1:43:34.8 0:56.2 59:30.7 3:27:59.5
DNS DNS ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΑΡΙΑ ΤΖΑΜΑΚΟΥ 12 Α.Σ. ΛΕΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 35

Male 39 and Under
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 2 ΠΟΛΥΔΕΎΚΗΣ ΧΑΝΤΖΙΆΡΑΣ 10 NScoaching 34 26:00.6 0:23.2 1:22:14.4 0:36.2 47:32.6 2:36:47.2
2 8 ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΖΕΤΖΕΛΟΣ 11 26 33:10.0 2:39.8 1:44:43.9 0:29.2 1:10:05.4 3:31:08.6
DNS DNS ATHANASIOS KARAGIORGOS 20 35

Male 40 and Over
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 1 ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΒΙΖΥΡΑΚΗΣ 18 44 22:04.4 0:50.9 1:14:19.8 0:29.6 44:06.8 2:21:51.6
2 3 ΙΩΑΝΝΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 19 NS COACHING 40 25:16.6 1:00.3 1:24:01.9 0:12.8 54:33.8 2:45:05.5
3 4 ΣΠΥΡΟΣ ΜΙΧΑΛΟΥΔΗΣ 15 NS COACHING 47 30:43.5 1:11.7 1:28:27.3 0:44.6 51:16.4 2:52:23.7
4 5 ΑΛΈΞΗΣ ΓΕΡΆΣΗΣ 17 Krommidas coaching 48 31:43.9 1:06.8 1:36:56.3 0:49.4 54:35.0 3:05:11.6
5 6 POTTI ADRIANO 57 49 32:45.7 1:30.3 1:43:03.2 0:57.9 59:41.6 3:17:58.9
6 9 CHARALAMPOS NIKOLAOU 21 POLYECOGROUP 58 40:41.1 2:23.1 1:49:09.2 1:48.4 1:20:39.1 3:54:41.0
DNS DNS ΔΗΜΉΤΡΙΟΣ ΣΤΑΥΡΙΑΝΌΣ 14 51
DNS DNS ΧΡΉΣΤΟΣ ΣΤΕΡΓΙΑΤΟΣ 13 Α.Σ. ΛΕΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 43

Sprint Distance

Women
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 13 ΧΡΙΣΤΊΝΑ ΚΟΡΑΉ 42 GS COACHING 43 17:44.0 0:59.0 53:02.5 1:04.7 29:57.2 1:42:47.5
2 15 BARBARA GIANNOULIS 23 56 18:31.4 5:45.0 48:13.4 1:57.6 30:54.9 1:45:22.6
DNF DNF ΛΙΑΝΑ ΧΑΣΙΩΤΗ 55 NS COACHING 31
DNS DNS KONSTANTINA ZYMVRAKAKI 32 ATHENS TRIATHLON TEAM 26
DNS DNS ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ ΛΙΑΠΑΚΗ 44 Krommidas Coaching 40
DNS DNS ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΝΤΑΝΗ 47 44
DNS DNS ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΥΓΓΕΝΙΩΤΗ 52 32

Male 39 and Under
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 1 GEORGE ALYFANTIS 22 ΓΑΣ ΙΛΙΣΟΣ 38 10:55.0 0:27.0 35:35.6 0:24.6 22:33.3 1:09:55.7
2 4 ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ 53 38 14:20.6 1:11.5 48:10.7 0:53.4 26:04.5 1:30:40.9
3 8 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΟΥΛΗΣ 36 ΚΑΝΕΝΑΣ 35 17:28.8 1:31.7 46:27.0 0:39.1 31:55.4 1:38:02.2
4 9 ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΑΝΤΕΛΙΑΣ 62 29 14:23.9 4:16.8 50:40.8 1:34.7 28:44.4 1:39:40.8
5 11 STATHIS TALIATOUDAS 30 WIND 36 19:32.0 1:49.1 50:44.0 1:28.3 26:58.9 1:40:32.5
6 12 ΑΛΕΞΑΝΡΟΣ ΣΠΑΝΟΣ 64 17 20:08.6 2:08.2 46:32.2 0:28.4 33:15.1 1:42:32.7
7 16 ΚΩΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ 37 38 19:37.1 1:23.1 54:45.7 1:02.5 36:28.0 1:53:16.5
8 20 ΔΙΟΝΥΣΗΣ ΚΑΡΙΜΠΙΔΗΣ 61 24 29:21.9 5:16.6 1:02:59.7 1:23.5 28:27.8 2:07:29.7
9 21 ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΟΥΤΡΑΣ 59 24 29:22.2 5:17.5 1:02:56.7 1:24.9 28:28.4 2:07:29.9
10 22 ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΚΟΝΤΖΕΔΑΚΗΣ 60 24 29:31.1 5:35.8 1:11:08.1 0:31.2 36:43.4 2:23:29.8
DNF DNF ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ 38 CHALANDRI TRIATHLON TEAM 34 11:52.6 0:38.3
DNS DNS STERGIO OLSI 28 27
DNS DNS VASILEIOS VALERGAS 31 30
DNS DNS ΑΛΈΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΡΟΎΣΟΣ 39 ΑΕΚ 14
DNS DNS ΘΩΜΆΣ ΚΌΓΙΑΣ 41 39

Male 40 and Over
Place Overall Plc Name Age SWIM Time T1 Time BIKE Time T2 Time RUN Time Chip Time
1 2 ΝΙΚΟΣ ΤΣΙΓΩΝΙΑΣ 54 Paros Active 41 16:27.5 1:01.5 43:27.6 0:11.2 23:22.0 1:24:30.0
2 3 PAVLOS GOUDAS 24 41 19:59.3 2:53.1 37:12.2 0:55.8 29:21.0 1:30:21.6
3 5 ΓΙΩΡΓΟΣ ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ 56 41 17:37.4 3:49.8 39:49.7 1:16.5 29:27.9 1:32:01.5
4 6 THANASIS HILAJ 58 50 19:30.4 4:59.4 47:56.6 0:21.7 21:36.0 1:34:24.1
5 7 ΙΩΣΉΦ ΒΆΓΓΕΡ 34 52 18:35.1 1:49.8 45:56.3 0:56.9 29:48.1 1:37:06.4
6 10 ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΗΤΡΟΦΑΝΗΣ 45 42 14:23.4 1:15.2 56:10.8 0:53.3 27:09.1 1:39:51.9
7 14 NICK MALTEZOS 27 Π.Ο.Ν 48 16:53.8 4:50.0 49:07.4 1:11.4 31:58.0 1:44:00.7
8 17 ΓΙΆΝΝΗΣ ΠΟΘΗΤΌΣ 50 Ανεξάρτητος 58 20:17.7 2:43.4 59:51.3 2:07.2 35:29.0 2:00:28.8
9 18 ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΒΑΛΛΗΝΔΡΑΣ 35 ΑΕΠΕ 42 18:06.9 3:24.6 1:07:14.4 2:30.0 32:58.1 2:04:14.1
10 19 ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ 49 43 23:31.6 3:39.0 1:00:07.5 0:32.7 36:33.5 2:04:24.3
DQ DQ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΠΑΝΟΣ 63 54 16:25.6 1:17.5 41:06.9 0:26.1 26:48.6 1:26:04.7
(#63 DSQ για ποδηλασία στο αντίθετο ρεύμα)

DNS DNS DIMITRIS KARATHANOS 25 REA TEAM 43
DNS DNS VASILEIOS KORKONDEILAS 26 43
DNS DNS EPAMEINONDAS PSARROS 29 APOLLON 59
DNS DNS ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ 33 AllTerrainRunners 47
DNS DNS ΣΠΎΡΟΣ ΚΑΡΎΔΗΣ 40 Krommidas coaching 41
DNS DNS ΜΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ 43 KROMMIDAS COACHING 50
DNS DNS ΠΕΤΡΟΣ ΜΗΤΣΙΟΥ 46 ΚΟΙΝΣΕΠ ΓΕΝΕΣΙΣ”” 49
DNS DNS ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΗΣ 48 57
DNS DNS ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ 51 ADIDAS RUNNERS ATHENS 48
DNS DNS ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΣΠΑΝΟΣ 65 54

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You might also like More from author

Comments

Loading...